Web Sitesi Kullanım Koşulları

HukukPolitik  
Web Sitesi Kullanım Koşulları  

 1. hukukpolitik.com.tr: Hukuk-politik alanda makale, röportaj gibi her türlü düşünce açıklaması ifade eden metinlere ve/veya metinli sesli görüntülere (İçerik) yer veren bağımsız bir sitedir. İçerik, Sitede yer alan; makale, röportaj, tartışma, bilgi, haber, görüş, vb. kapsar. Site zaman zaman İçeriği bağlı olarak veya bağlı olmaksızın amacıyla ilgili çeşitli hizmetler sunabilir. (Hizmet)
 2. Site, kendi Yayın Kurulunun belirleyeceği İçeriklere yer verir. İçerikler kamuya açık diğer sitelerden elde edilebileceği gibi doğrudan yazarların görüşlerine yer vermek suretiyle Yayın Kurulunun uygun göreceği yönteme göre oluşturulabilir.
 3. İçeriklerde yapılan değerlendirmeler, yorumlar, ileri sürülen görüşler yazarlarına aittir. Site, İçerikten dolayı hiçbir hukuki sorumluluk üstlenmemektedir.
 4. Yazılarda, Fikri Mülkiyet Haklarının veya Kişilik Haklarının ihlal edildiğini düşünenler, Sitede yer alan formlarla gerekli başvuruları yapabilir. Bu başvurular Site tarafından değerlendirilir ve haklı görülmesi halinde ilgili İçerik kaldırılır.
 5. Site içeriğini tamamına veya bir kısmına girişi, dilediği zaman “şifre ve kullanıcı adıyla” girilen özel giriş koşullarına bağlayabilir. Bazı hizmetlerden yararlanmayı ücretli hale getirebilir.
 6. Sitede sağlanan İçerikten alıntı yaparken, Kullanıcı, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun getirdiği kayıtlara uymakla yükümlüdür.
 7. Site, Sitede yer alan ve/veya link verilen İçerikle ilgili olarak doğruluk taahhüdü vermemekte ve hukuki hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.
 8. Site’ye giriş yapan Kullanıcıların, Site İçeriğini, Hizmetlerini kullanarak ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklâm, ilan yapma ve benzeri girişimlerde bulunma, ticaret yapma hakkı yoktur.
 9. Site, Hizmet İçeriklerini dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, Site ve Hizmetleri reklam ve promosyonlarla birlikte sunabilir. Reklam ve promosyonların doğrudan Site ve Hizmetlerle ilgili olması zorunlu değildir.
 10. Site, önceden haber vermeksizin İçerik ve/veya Hizmetlerin tamamını ya da bir kısmını ücretli yapma, bazı ek koşullara bağlama, genel olarak site yayına son verme, kapatma, Sitede yer alan bütün içeriği, Hizmetleri, görsel tasarımı ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma hakkını saklı tutar.
 11. Fikri ve Sınaî Haklar:
 12. Sitede yer alan İçeriğin Telif Hakları yazarlarına/yaratıcılarına aittir. Hukukpolitik tarafından hazırlanmış, hazırlanması sağlanmış röportaj, tartışma vb. İçeriğin Telif Hakları da Hukukpolitik’e aittir.
 13. Kullanıcıların İçerikten ticari okuma ve okuma amacıyla bir suretini yazdırma dışında bir hakkı yoktur. Aksi davranışlar Telif Suçu oluşturur.
 14. Ziyaret Bilgilerinin Toplanması: Site ziyaret edildiğinde web sunucuları sitenin ziyaretçi bilgisayarıyla haberleşmesini sağlamak üzere otomatik olarak bilgi toplamaya başlar. Bunun yanı sıra sitede yapılan ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sitenin hangi bölümünü tercih ettikleri, IP adresleri, domain tipi, tarayıcı tipi tarih ve saat gibi bilgileri ve web sitesi üzerindeki dolaşım izlenmekte, denetlenmekte ve saklanmaktadır. Sitenin kullanılması, belirtilen bilgilerin toplanması, işlenmesi ve saklanması konusunda kullanıcının Hukukpolitik’e izin verdiği anlamına gelir.
 15. Site Politikaları:
 16. Hak İhlali Bildirimi: Bir Fikri ve Sınai Hak veya Kişili Hak İhlali  ile karşılaşan Kullanıcı, Sitede bulunan ilgili hak ihlal bildirim formunu doldurarak, Hukukpolitik bilgi ve iletişim adreslerine gönderebilir.
 17. Uygulanacak Hükümler: Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır.
 18. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri: Site ve kullanım koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
 19. Bilgi ve İletişim:hukukpolitik.com.tr: web sitesinin Kullanım Koşullarına ilişkin sorularınız için info@hukukpolitik.com.tr adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

HUKUKPOLİTİK ©